Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: [email protected]

Halı Çeşitleri

Halı çeşitleri günümüzde çok fazla arttı. İyi bir halı yıkama firması bu halı çeşitlerini iyi bilmeli ona göre yıkama işlemi uygulamalıdır. Örneğin şagi halı için elde yıkama işlemi gereksiz vakit kaybına yol açmaktadır. Aynı şekilde makine halısını da halı yıkama makinesinde rahatlıkla yıkanmaktadır. Fakat el dokuma halısını kesinlikle makinede yıkanmamalı zarar görebilir.

Firmamız halı çeşitlerinde bazılarını aşağıda özellikleri ile birlikte açıklamıştır. Halı almadan önce ve yıkamaya vermeden önce bu özellikleri bilmek büyük fayda sağlayacaktır.

HALI ÇEŞİTLERİ

  1. Makine halısı; makinede dokuna bu halılar her ne kadar markanın kalitesi de etki etse de genelde uzun ömürlü halılardır. Yıkama olarak halı yıkama makinelerinde yıkanabilir ve halı yıkama şampuanları kullanılır.
  2. Şagi halı; şagi halılar uzun hav boyları ile bir çok evi süslemekte ve büyük bir kullanım alanına sahip halılardır. Şagi halılar da makinede yıkanmaktadır. Şampuan olarak piyasadaki halı yıkama şampuanları kullanılabilir.
  3. El dokuma halıları; genelde yün iplikten dokunan bu halılar kök boyası kullanıldığı için kimyasallardan uzak tutmak gerekir. Yıkama sistemi olarak elde yıkanmalı ve suda fazla bekletmeden asılmalıdır. Güneşe mümkün mertebe çıkarılmadan temizliği yapılmalıdır. Uzun süre güneşte kalan el dokuma halılarında renk atması ve solmalar olabilir.
  4. Kilim; kilimler de makinede ve elde dokuma olarak karşımıza çıkmaktadır. Kilimler de makinede yıkama için sakıncalıdır. Elde yıkanmalı ve natürel şampuanlar kullanılmalıdır.
  5. Step halı; step halılar genelde halıfleks olarak kullanılan, hav yüksekliği yerine ipliklerin kalınlığı kullanılan halıdır. Bu halılar makinede yıkanabilen ve normal halı şampuanı kullanılarak yıkanan halıdır.
  6. Bünyan halısı: adını Kayseri’den alan bu halılar nadir bulunan özel halılar arasında yer alır. Yıkama esnasında dikkat edilmelidir. Ancak elde ve makinede yıkanabilir. Ve normal halı şampuanı kullanılabilir.
  7. İpek halı yıkama; ipek halılar adından da anlaşılacağı üzere ipek karışımı ipliklerden üretilen halıdır. Yanlış yıkama işlemi bu değerli halının yıpranmasına hatta bir daha kullanılamayacak derece bozulmasına neden olur. Bazı ipek halılar uzaktan anlaşılmaz, iyi bir inceleme gerektirir. Firmamız uzman personeli ile ipek halı yıkama konusunda uzmanlaşmıştır.

Halı çeşitlerinden bir kaçını burada yazmaya çalıştık. Elbette bu kadar sınırlı değil halı çeşitleri. İlerki günlerde devamını yazmaya çalışacağız. Gül halı yıkama fabrikası Güngören‘de bulunan fabrikasında her çeşit halıyı hiç bir zarar vermeden yıkamakta ve mis kokulu bir şekilde teslim etmektedir.

Halı çeşitleri - El dokuma halısı
Halı çeşitleri – El dokuma halısı
Halı çeşitleri - Kilim
Halı çeşitleri – Kilim
Halı çeşitleri - Milas halı
Halı çeşitleri – Milas halı
Halı çeşitleri - Şagi halı
Halı çeşitleri – Şagi halı
Halı çeşitleri - Step halı
Halı çeşitleri – Step halı
Halı çeşitleri - Yün halı
Halı çeşitleri – Yün halı
Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023