Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Bünyan Halısı Yıkama

Bünyan halısı yıkama sayfamızda , Bünyan halısı nedir, nasıl bir halıdır, en önemlisi nasıl yıkanır? Yıkarken nelere dikkat edilmelidir, tek tek bu noktalara değinilecektir.

Gül halı yıkama fabrikası halı çeşitlerinden Bünyan halısı yıkama hizmetimiz ile ilgili halının tanımı ve nasıl yıkanması gerektiği yazımızda anlatılmıştır. Her çeşit halıyı yıkayabilen firmamız Bünyan halı yıkama konusunda da uzmanlaşmış bir kuruluştur.

Bünyan Halısı Nedir, Nasıl Yıkanır?

Adını Kayseri’nin Bünyan ilçesinden alan bu halılar özel dokuma kullanılan iplikleri ile birlikte Bünyan halısı adını almıştır. Bünyan ilçesinde üretilen bu halılar yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satılmaktadır. Sade bir renk dokusuna sahip olan bu halılar geniş kitleler tarafından tercih edilmektedir. El dokuma halılarının son yıllarda hızla almasına karşı Bünyan’da yeni önlemler alınmış ve genç kesime halı dokuma kursları açılmıştır.

Bünyan halısı yıkama
Bünyan halısı yıkama

Bünyan Halıları Nasıl Yıkanır?

Bünyan halıları genel olarak yumuşak fırçalı otomatik halı yıkama makinelerinde yıkanabilir. Ancak yıllanmış halılarda dikkatli olunmalı gerekirse elde yıkama yöntemi seçilmelidir. Natürel halı yıkama şampuanı kullanılırsa daha iyi olur. Bu halıları evlerde bahçelerde yıkanmasını önermemekteyiz. Çünkü bu halılar dikkat isteyen halıdır ve geri telafisi çok zordur.

Türk halkının özellikle Kayserililerin tercih ettiği bu halılar kıymetli kabul edilen halılar arasında yer alır. Bu nedenle adını Türkiye’den ziyade dünyada tanıtmayı başarmış bir halıdır. El dokuması ve makine dokuması olarak ikiye ayırabiliriz bu halıyı. El dokuma halıları Bünyan’da ortalama 1 ay gibi bir sürede dokunmaktadır. El dokuma halıları görüntü ve kullanım açısından makine halılarına gözle görülür fark atmaktadır. Bu halıların biz özelliği de renklerini uzun yıllar boyunca koruyabilmektedir. Bu da Bünyan halılarını ayıran özelliklerden biridir.

Bünyan halısı yıkama, leke çıkarma işlemi
Bünyan halısı yıkama, leke çıkarma işlemi

Bünyan halısı yıkama konusunda uzman olan fabrikamız, bu halıların cinsine göre elde veya makinede yıkamaktadır. Burada yıkama yapan ustanın tecrübesi çok önemlidir. Hassas olan halıları iyi ayırt edebilmeli ve elde yıkamaya yönlendirmeli veya zaman kaybı olmaması için makinede yıkanabilen halıları otomatik halı yıkama makinesinde yıkanmalıdır.

Yıkama işleminden sonra halılar sıkma aşamasına ve kurutma odasına gönderilir. Güneş görmeyen kurutma odalarımızda ortalama 10 ile 18 saat arasında kuruması beklenir. Kuruyan her halı kalite kontrolden geçerek paketlenir ve servise hazır halde evlerinize sabırsızlıkla gitmeyi beklemeye başlar. Gül halı yıkama fabrikası her çeşit halıyı titizlikle ve kaliteden ödün vermeden yıkamaktadır. Bünyan halılarınız için mutlaka bize danışmadan yıkamaya vermeyin.

Bünyan halısı yıkama, yıkama sonrası görüntüsü
Bünyan halısı yıkama, yıkama sonrası görüntüsü
Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2022