Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Halıda Leke Çıkarma

Gül halı yıkama firmamız lekelere % 90 oranında çözüm sağlamaktadır. Sizlere tecrübelerimize dayanarak halılarda oluşan lekelere çözümler önereceğiz. Evlerinizde bu yöntemleri uygulayarak geçici de olsa leker halıda leke çıkarma işlemini yapmış olursunuz.

Leke çıkarma öncesi halının görüntüsü

Sürekli kullanılan bir ev ürünü olan halılar hemen hemen evin her odasında bulunmaktadır. Yaz kış demeden evlerimizi desenleri ise süsleyen halılar haliyle sürekli kullanıldığı için arada bir lekelenmektedir. Halıda leke çıkarma sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Lekenin türüne bağlı olarak çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Önemli olan nokta, halıda bulunan lekeyi çıkarırken lekeyi bekletmektedir. Eğer halı da bir leke oluştu ise hemen temizlemek gerekir. Hemen temizlenmediği takdirde lekeler daha fazla halıya işliyor ve çıkarması daha da zorlaşıyor.

halıda leke çıkarma

Eskiden günümüze bayanlar arasında en çok kullanılan belli başlı halıda leke çıkarma yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi diş macunu ile lekeyi çıkarmaktır. Diş macununu lekeli kısma fırça ile halıya çok fazla zarar vermeden yumuşak hareketler ile sürün. İyice sürdükten sonra temiz ve nemli bir bez ile üzerinde ki diş macununu silin. Halınızda ki lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bir diğer yöntem ise sirke yöntemidir. Sirkeyi direk olarak lekeye uygulamayın. Öncelikle bir kaba sıcak su koyun ve daha sonra üzerine bir miktar sirke dökün. Elinizle iyice karıştırdıktan sonra bu karışımı bez yardımı ile lekeye sürün. Burada suyun sıcak olması lekenin çözülmesi için önemlidir. Sirke yapısı itibari ile lekenin etkisini azaltır ve sıcak su ile birlikte lekeyi çıkartır.

Halıda leke çıkarma yöntemlerinden bir diğeri ise kimsenin çok bilmediği ama çok etkili bir yöntem olan bulaşık makinesi için kullandığımız parlatıcı sıvılardır. Bulaşık makinesi parlatıcısı içeriği nedeni ile lekeyi çıkarmakla kalmaz ayrıca parlak ve daha temiz bir görünüm verir. Bulaşık makinesi parlatıcısını sadece halınızda değil koltuklarınızda da kullanabilirsiniz.

Leke çıkarma aşaması

Eğer elinizde bu yöntemlerden birini uygulayacak malzeme yok ise maden suyunu lekeyi çıkarmak için kullanabilirsiniz. Maden suyu içerisindeki doğal asitler ve minareler sayesinde güçlü bir leke çözücü özelliğe sahiptir. Leke bulunan halıya maden suyunu döküp bir bez yardımı ile iyice ovalayın. Kısa süre içerisinde lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Halıda leke çıkarma işlemlerini yaparken güçlü kimyasal içeren temizlik ürünlerini kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu ürünler halının erken aşınıp eskimesine neden olacaktır. Gül halı yıkama olarak sizlere sıklıkla karşılaştığınız lekeler için temizleme yöntemlerini anlatmaya çalıştık. Eğer başınızı ağrıtan başka lekeler de varsa bize iletmeniz yeterlidir. Gul-haliyikama.com web sitemizde kısa zamanda yayınlarız.

Leke çıkarma sonrası halının görüntüsü

Leave a Reply

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023