Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Halı Yıkama

Halı yıkama işine gönül vermiş bir firma olarak halılarınızın temiz olması için tüm teknoloji imkanlarından yararlanmaktayız. Son teknoloji halı yıkama makinemiz, halı sıkma makinemiz ve halı toz alma makinemiz ile halılarınız ilk günkünden de daha temiz olmaktadır. Firmamız profesyonel personelleri ile 4 mevsim halılarınızı yıkamaktadır.

halı yıkama

Teknolojinin gelişmesi ile halı sektörü de gelişmiştir. İlkel zamanlarda hayvan postlarından elde edilen halılar, günümüzde teknoloji ile bambaşka bir noktaya gelmiş ve insan hayatındaki önemini arttırmıştır. Halıların insan hayatında bu kadar yer almasının sonucu, olumsuz etkileri de olmaktadır: Halılar bulunduğu yerler bakımından birçok mikroba ev sahipliği yapmaktadır. Bakımını düzenli olarak yaptırmadığınız takdirde, günlük hayatımızda kullandığımız halılar bir mikrop yuvası haline gelebilmektedir. Sağlıklı bir şekilde halı bakımı ve yıkaması nasıl olur sizlere birazda onlardan bahsetmek isteriz.. Eğer halınızı seviyor ve değer veriyorsanız en az yılda 1 kez profesyonel bir firmaya halılarınızı yıkatmalısınız . Güngören halı yıkama firması da bu işte uzman bir kuruluştur; iletişim sayfası: Güngören halı yıkama

Halı yıkama firmaları genelde bu işi profesyonelce yapmaya çalışmaktadır. Bazı firmalar ise müşteriyi kandırma yoluna gitmekte ve neticede hiç istenmeyen sonuçlar doğmaktadır. Halılar ilk önce ıslatılarak yumuşaması sağlanmakta, daha sonra ise tam otomatik makinede yıkanarak gerekli kontroller yapıldıktan sonra sahibine verilir. Diğer bir önemli nokta ise şampuandır. Şampuan seçimi büyük önem arz etmekte ve halının temizlenmesinde en önemli etkenlerden biridir. Bu yöntemde şampuan güzelce köpürtülür daha sonra halıya sürülür. Bu şekilde belli bir süre bekletilir. Üzerindeki köpük kuruyarak katılaşır ve halı içerisinde bulunan pislikler gün yüzüne çıkmaya başlar. Daha sonra bir elektrik süpürgesi yardımı ile bu parçaları alarak temizlik işlemini sona erdirebilirsiniz. Fazla detay içermediği için kolay bir yıkama olup herkes tarafından uygulanabilir. Yüzeysel olarak temizlik yapmak isteyenler tarafından tercih edilen en iyi yöntem olup sadece şampuan ve süpürge gereken bir yöntemdir.


Diğer bir yöntem ise buhar ile yıkamadır. Buharın birçok sektörde olduğu gibi burada da yer almakta. Aslında burada tam bir buhardan söz etmek doğru olmaz. Halı üzerine 90 100 derecelik sıcak su deterjan ve temizlik maddeleri ile basınç yardımı ile halıya püskürtülerek içinde kir parçacıklarının güzelce halı zeminine çıkmasını sağlar. Daha sonra bu parçacıkların süpürülmesi ile temizlik sona ermiş olur.
Yukarıda listelenen durumlar tamamen profesyonel kişilerin uyguladığı sistemlerdir. Eğer sizde evinizde halı yıkamak istiyorsanız kullanılan cihazları kiralayarak evinizde gönül rahatlığı ile halılarını yıkayabilirsiniz. Fabrikamıza ait resimlerde görüldüğü gibi firmamız profesyonel halı yıkama makineleri ile yıkama yapmaktadır. Halı yıkatma aşamasında mağdur olmamak için şu sayfadaki tüketicilerin görüşlerini inceleyebilirsiniz: http://www.ishayder.com/hali-yikama-sikayet-formu

halı yıkama
Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023