Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Hereke Halısı Yıkama

Hereke Halısı nedir, nerede üretilir nasıl yıkanır? Nasılyıkanır?

Hereke halısı yıkama konusuna değinmeden önce bu halıları kısaca tanıyalım isterseniz: Hammadde olarak ipek, yün ve pamuk kullanılır. Adını Kocali ilinde bulunan Hereke semtinden alan bu halılar ilk kurulduğu yıllarda Saray halısı üretimi için kurulmuş ve günümüze kadar çok değişik alanlarda kullanılan halılar üretmeye devam etmiştir. 1800’lü yıllara dayanan geçmişinde özellikle Dolmabahçe Sarayındaki halılar büyük ün kazanmıştır. Osmanlı zamanında özel olarak bölgedeki hereke dokuma fabrikasından ustalar getirtilerek Dolmabahçe Sarayında  “Hereke Dokumahanesi “ adında bir atölye açılmıştır.

Hereke halısı yıkama

Bu değerli halıların yıkanması da özel ekipmanlarla yapılmaktadır.

Hereke halısı nasıl yıkanır?

Bu halılar elde yıkama makineleri vasıtasıyla titizlikle yıkanmaktadır. Özellikle yıllanmış antika halıların temizliği tamamen profesyonel ellerde yapılır. Zira en ufak bir hata halının bozulmasına neden olabilir. Yıkama esnasında püf noktalardan biri de natürel halı yıkama şampuanı kullanımıdır. Böylelikle renklerine vekumaşına zarar verilmemiş olur.

Hereke halısı ipek ve yün üzerine tekrar ipek ipliklerden dokunduğu için çok değer kazanmaktadır. Hereke halıları tescilli halılardır. İran halıları bile bu halıların önüne geçememiştir. Yedi dağın çiçeği en yaygın desenidir ve renk çeşitleri mevcuttur.

Hereke halı yıkama

Dikkat edilecek hususlar

  1. Bu özel halılar makinede yıkanmamalıdır.
  2. Natürel şampuanlar kullanılmalıdır.
  3. Kurutma esnasında güneş görmemelidir.
  4. Yumuşak fırça tercih edilmelidir.

Görüldüğü gibi Hereke halılarının yıkanması kolay bir iş değildir. Mutlaka profesyonel bir destek alınmalıdır. Gül Halı Yıkama fabrikası Hereke halı yıkama konusunda büyük bir tecrübeye sahiptir. Her türlü halıyı rahatlıkla yıkayabildiği gibi bu halıları da yıkayabilmekte ve üstelik garanti de vermektedir.

http://www.ishayder.com/hali-yikama-sikayet-formu şu sayfadaki şikayetleri dikkate alarak halılarınızı profesyonel halı yıkama firmalarını vermelisiniz. Halı yıkamayla ilgili nerdeyse her gün bir şikayetin geldiği günümüzde bu işi en iyi yapan firmaları tercih etmeniz hem cebinizi korumakta hem de vakitten kazanmaktasınız. Fabrikamız tüm hizmetlerini garantili olarak yapmaktadır. Müşteriye gerçek değeri veren firmamız ile mutlaka iletişime geçmelisiniz.

Sonuç olarak Gül Halı Yıkama fabrikası Hereke halılarınızı adresinizden ücretsiz servisimiz aracılığıyla alıyor, fabrikamızda titiz bir temizleme işleminden sonra adresinize mis gibi temizlenmiş bir şekilde teslim ediyor.

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023