Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Nepal Halısı Yıkama

Nepal Halısı nedir, Nasıl yıkanır?

Gül halı yıkama firması Nepal halısı yıkama konusunda uzman bir kuruluştur. Halı çeşitlerinden Nepal halıları yurt dışı menşeili ithal halılardır ve değerli halılar sınıfına girmektedir.

Bu halılar Tibet kültürünü yansıtan halılardır. Nepal ülke olarak fakir ülkeler arasında olmasına rağmen halıcılıkta çok ileri gitmişlerdir. En önemli geçim kaynakları arasında halıcılık gelmektedir. İş gücünün fakir olmasıyla da Nepal halılar ucuz halılardır. Bu nedenle diğer halılara göre daha yaygındır.

Nepal halısı yıkama

Nepal halısı nasıl yıkanır?

Bir halıyı iyi tanırsak ona göre daha iyi yıkayabiliriz. Bundan dolayı halı yıkayacak kişi halı çeşitlerini iyi bilmeli ve halının cinsine göre yıkama sistemi uygulamalıdır. Nepal halıyı da öncelikle ayırt ettikten sonra ona göre yıkamalıyız.

Genelde Tibet koyunlarının yün ipliklerinden ve özel birkilerle renklendirilen bu halılar diğer halılara göre daha doğal ve canlı bir görünüme sahiptir.

Açık renkte dokunduğu için bulunduğu ortamı açmaktadır. Yıkama aşamasında mutlaka natürel halı yıkama şampuanı tercih edilmelidir. Yıllanmış antika halılar hiç bir zaman makinede yıkanmamalı, çok zahmetli de olsa elde yıkanmalıdır. El makineleri sayesinde halı deforme olmaz ve hijyen bir görüntüye kavuşur.

Nepal halısı yıkama
Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023