Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Gül Halı Yıkama Halı Türleri ve Yıkama İşlemi Eğitiminde

Geçtiğimiz hafta 14-16 Mart 2019 tarihlerinde Bursa’da yapılan halı türleri ve yıkama işlemleri eğitimine katıldık. Eğitime dair edindiğimiz bilgileri bu makalemizde paylaşmaya çalışacağız.

Halı Türleri ve Yıkama İşlemi

Eğitimin ilk günü yani perşembe günü sabah yola çıktık ve saat 100:00 civarında eğitim alanına vardık. İlk dersi değerli öğretmenimiz Kasım UZUNÖZ verdi, iplik türleri hakkında değerli bilgiler verdi.

İplikleri nasıl tanırız, hangi iplikler dayanıklıdır, hangileri hassastır. En değerli iplik türleri gibi önemli noktalarda bilgiler aldık. Halıların ham maddesi iplik olduğu için bu konu biizm için çok önemliydi ve güzel bilgiler edindik.

2. gün Nurcan ÇELİK öğretmenimizin dersinde idik. Nurcan öğretmen iplik boyama konusuna değindi. Hangi iplik nasıl boyanır, hangi aşamalardan geçer, hangi sıcaklıklarda boyanır gibi önemli bilgileri de Nurcan öğretmenden edindik. Eğitim sonunda Butgem BTSO bünyesindeki ar-ge labaratuvarlarını gezerek bilgiler aldık.

3. gün Umut AVCI beyin eğitiminde baskı boyama konusunu ele aldık. Son zamanların modası baskı boyalı halıları nasıl boyanır ayrıntılı olarak öğrenmiş olduk.

3. gün ikinci oturumda Kimyager Atilla SARI’nın eğitimine katıldık. Atilla bey bizlere leke çıkarma konusunda bilgiler verdi, halıların hangi kimyasallar ile yıkanması gerektiği gibi önemli noktalara değindi.

Bu değerli bilgiler için eğitimde emeği geçen tüm kurumlara, hocalarımıza ve misafir perver personellere teşekkür ediyoruz.

İlk gün akşam yemeği için Temsiad derneğine ve ikinci gün de akşam yemeği için Misyon Makineye teşekkür ediyoruz.

Gül Halı Yıkama olarak halı yıkama işine büyük önem veriyoruz ve her geçen gün bu tür eğitimlere katılarak gelişmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023