Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

14. Halı Yıkamacılar İstişare Toplantısı

Gül Halı Yıkama bu yıl 14.sü düzenlenen Antalya Halı Yıkamacılar İstişare Toplantısına katıldı. 26-28 Ocak’te gerçekleşen etkinlik bu yıl Fame Rezidance Lara’da yapıldı. Firma olarak bil fiil tüm faaliyetlere katılarak sektör hakkında yeni bilgiler edindik. Şimdi aldığımız notları ve görselleri sizlerle paylaşalım.

1. Gün Otele giriş

İstanbul’dan 13:00’te hareket eden uçağımız 14:00 sularında Antalya’ya iniş yaptı. Araç kiralama ve 16 km yol ile birlikte 15:00 gibi otele yerleştik. Yerleştik diyoruz çünkü 6 kişilik bir ekip ile etkinliğe katıldık. Daha sonra hiç vakit kaybetmeden, otelin sosyal hizmetlerinden yararlandık ve 18:30’da yemeğe geçtik.

Akşam yemeğinden sonra kısa bir serbest zamandan sonra Tanışma Toplantısına katıldık. Phtyd Başkanımızın kısa konuşmasından sonra sektör hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Ardından soru cevaplara geçilerek ilk gün programı kapanmış oldu.

2. Gün İstişara ve Misafir Konuşmacılar

Saat 10:00’da Dernek Başkanımızın açılış konuşması ile birlikte halı yıkama sektörünün nabzını tutmaya başladık. Bursa Meso Esnaf Odası Başkanı A. Özkan İLHAN, MEB Mes Eğt. Daire Bşk.lığı Şube Md. Sayın Refik OLGUN ‘un konuşmaları ve sunumları yaptılar.

Sayın Özkan İLHAN Bey meslek odalarının halı yıkama işine katkılarından bahsetti. Özellikle halı yıkama işinin meslek dalı olarak tanınması konusundaki süreçleri bir bir anlattı.

Sayın Refik OLGUN Bey de 3308 sayılı kanunun sektörümüz ile ilgili kısımlarını , önerilerini, halı yıkama işine bbaşlamadan önce yapılması gerekenleri, ustalık belgesi alımını bir bir ayrıntılı olarak anlattı. Sunum sonunda ve sunum sırasında sorulan sorulara da içtenlikle cevaplar verdi, ilgisi için kendisine teşekkür ediyoruz.

Sayın Olgun’un sunumundan sonra hatıra fotoğrafı çekildi ve öğle yemeğine geçildi. Yemeğin ardından ara verilmeden Dernek Başkanları toplantısına katıldık. 2018 yılı faaliyet planlaması konulu toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. Normal süresi uzayan toplantı sonrası kısa bir aradan sonra akşam yemeğine geçtik. Akşam yemeğinden sonra da gala konseri yapıldı.

3. Gün Eve Dönüş

3. gün sabah kahvaltısı ile birlikte hazırlıklar yapıldı ve otelden havaalanına yolculuk başladı. Saat 11:10 ‘da hereket eden uçağımız 12:00’de İstanbul’a inmiş oldu.

Genel olarak gayet verimli geçen İstişare Toplantısı bu yıl da bitmiş oldu. Sık sık bu tür etkinliklere katılan Gül Halı Yıkama, sektörü yakından takip etmeye devam etmektedir. Etkinlik ile ilgili görselleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Antalya istişare toplantısı

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2022