Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Halı Toz Alma Makinesi Nasıl Çalışır

Gül halı yıkama teknolojiyi yakından takip etmeye devam ediyor. Bu sayfada bünyemize yeni aldığımız halı toz alma makinesini tanıtmaya çalışacağız. Görsel ve videolarını da sayfamızda bulabileceğiniz halı toz alma makinesi yıkama öncesi mutlaka kullanılması gereken bir makinedir.

Halı toz alma makinesi ne zaman kullanılır?

Halı yıkama öncesi halılar toz alma makinesinden geçirilir. Aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere halılardan bir çok yabancı madde ve toz çıkmaktadır. Eğer bu makine kullanılmazsa halı yıkama aşamasında bu yabancı maddelerin temizlenmesi daha zor olacaktır. Ancak yıkama öncesi halılar halı toz alma makinesinden geçirilirse yabancı maddeler halıdan atılacağı için yıkama işlemi de bir o kadar kolay ve daha hijyen olacaktır. Güngören halı yıkama firması olarak en iyi hizmeti sunmak için sürekli olarak kendimizi yenilemeye devam ediyoruz.

Halı toz alma makinesi nasıl çalışır?

Halı ön kısımda bulunan makinenin sehpasına rulo halinde konulur. Daha sonra makine çalışması ile birlikte halı makinenin ağız kısmı dadiğimiz bölmesine verilir ve rulo halindeki halı makinenin içine girmeye başlar. Bu aşamada krom borular dönmeye başlayarak halıya hızlı bir şekilde dövmeye başlar. O kadar hızlı döner ki halının en dibindeki yabancı maddeler bile çıkarak alt tava kısmına dökülür. Bu şekilde halının tamamı makineden geçer. Tava kısmı dediğimiz zeminden halıdan çıkan yabancı maddeler makinenin sol bölümüne kayarak bir kovaya birikir. Halı son olarak alt kısımdan çıkarak tekrar rulo yapılır ve artık halı yıkama aşamasına geçilebilir.

halı toz alma makinesi

 

Leave a Reply

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2022