Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: gulhaliyika@gmail.com

Halı Toz Alma Makinesi

Gül halı yıkama fabrikası olarak teknolojiyi yakından takip etmekteyiz. Bu bağlamda bünyemizde bulunan makinelerden bir tanesi de halı toz alma makinesidir. Bu sayfada sizlere halı toz alma makinesini tanıtmaya çalışacağız.

halı toz alma makinesi

Halı toz alma makinesi nedir?

Adından da anlaşılacağız üzere halının tozunu üzerindeki yabancı maddeleri alan bir makinedir. Burada önemli olan nota şudur. Halının üzerinde ne kadar az kir, toz olursa o kadar temiz yıkanmaktadır. Dolayısıyla halının üzerindeki toz, pislik, yabancı maddeleri bir şekilde almanız gerekir. Eskiden pencerelerden sarkıtılarak halı bir sopa yardımıyla vurulurdu. Çok nadir de olsa bazen karşılaşmaktayız. Bu gibi halının tozunun alınması gerekir. Bir fabrikada bu işlemi ya makine ile yapabilirsiniz, ya da bu işlemi yapmadan halıyı yıkama işlemine sokabilirsiniz.

Halı toz alma işlemini bir fabrikada yapmak için hız çok önemlidir. Bir halı çok hızlı bir şekilde tozunun alınması ve yıkamaya geçilmelidir. Elde yapmaya kalkarsanız bu işlemi yıkama işlemi gecikecek ve halı teslim süresi uzayacaktır. Yüksek maliyetli ve bu makine için özel bir yer olması gerektiği için bir çok firma bu makineyi kullanmamaktadır. Ancak firmamız hem örnek bir fabrika kurmuş hem de gerekli tüm ekipmanı temizn etmiştir.

Halı toz alma makinesi nasıl kullanılır?

Yukarıda değindiğimiz gibi halı yıkanmadan önce bu makineden geçer. Burada dikkat edilecek nokta, el dokuma halıları, değerli halılar, ipek, kilim gibi hassas olan halıların bu makinede kullanılmamalarıdır. Halı dövülerek tozunun alındığı için bu halılar zarar görebilir. Bu makineyi kullanan personel de halı çeşitleri konusunda bilgilendirilmeli, her halıyı rahatlıkla cinsini belirleyerek bu makinede kulalnılıp kullanılmayacağına karar vermelidir. Aşağıda bir halının makinede tozunun alınmasına ait görüntüleri görebilirsiniz.

Gül halı yıkama Bakırköy, Fatih ve çevre ilçelerde en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

Leave a Reply

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2022