Telefon: 0(212) 568 65 10 E Posta: [email protected]

İlkbaharda Halı, Perde ve Koltuk Temizliği

İlkbaharın gelmesi ile birlikte evlerde bahar temizliği havası esmektedir. Perde, koltuk, halı derken ev hanımlarına büyük bir temizlik işi düşmektedir. Firmamı Gül halı yıkama sizleri bahar temizliğinden büyük ölçüde kurtarmaktadır. Halı, perde ve koltuklarınız için profesyonel temizlik hizmeti vermekteyiz.

Yoğun bir kış mevsiminin ardından halılarınızı mutlaka yıkatmalısınız, keza perde ve koltuklarınız da aynı şekilde yıkanmalıdır. Perdeler genelde peteklerin yakında veya üzerinde olduğu için sıcak havanın yükselmesi ile birlikte tozu mıknatıs gibi çekmektedir. Bunu en kolay açık renkli perdelerde rahatlıkla görebilirsiniz. Bir perde asılı olduğu halde bu kadar kirlenebiliyorsa bir de halıyı düşünün. Ortamın tozu, havada uçuşan bakterilerin ilk temas edeceği eşya halıdır. Akar ve mayt gibi gözle görülmeyen mikro organizmalardan kurtulmanın tek yolu halının profesyonel bir ekip tarafından yıkanmasıdır.

baharda halı perde koltuk temizliği

Bahar temizliğinde neler yapılır?

Yukarıda az bahsettiğimiz halı yıkama, perde yıkama ve koltuk yıkama bir ev hanımının yapacağı işler değildir. Belki eskiden imkanların ölçüsünde bir nebze yapılabilirdi ama günümüzde artık dediğimiz gibi eskide kalan işler bunlar. Artık günümüzden bu tür işlerden bahsetmek anca geçmişi yad etmek olarak anlatılabilir. Peki ne yapmalı?

Halı yıkama

Halı temizliği için tek yapılacak iş iyi bir halı yıkamacı ile irtibata geçmek. Firmamız bu hizmetinde bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren, halıyı adresinizden almakta ve adresinize yıkanmış, temizlenmiş bir şekilde garantili olarak teslim etmektedir. Bahar mevsiminde genelde halı yıkama işi büyük bir oranda artmaktadır. Yoğunluktan dolayı birçok firma işi yetiştirmek için tam olarak dikkat etmeden halı yıkamakta, kimi zaman halı bozulmakta, kimi zaman da halıdaki kir çıkmamaktadır. Ancak Gül halı yıkamada bu tür sorunlar söz konusu dahi değildir. Bahar temizliğinde Bakırköy, Esenler, Bahçelievler ve Güngören çemberinde firmamız hizmet vermektedir.

Bahar mevsiminde bildiğiniz gibi her şey cıvıl cıvıl, rengarenk çiçekler derken insanın canını sıkan bir konu maalesef temizlik konusudur. Ancak sağlığımız için bile bu konuya önem vermeliyiz. Sosyal medyanın da günümüzde büyük bir vakit geçirilen mecra olduğu için, arkadaşlarımız gönüllerince eğlendikleri zamanlarda kim evde temizlik ile uğraşmak ister ki? Güngören Gül halı yıkama imdadınıza yetişerek sizi sosyalleşmeden alıkoymayarak bir çok ağır temizlik işinizi yerine getirmektedir.

Perde Temizliği

Baharda önemli temizlik işlerinden birisi de perde yıkama işidir. Dediğimiz gibi açık renkli perdeler kışın ardından havaların ısınmasıyla birlikte kirlerini ortaya çıkarmakta ve göz zevkimizi mahvetmektedir. Bu aşamada yapılacak tek şey perdeyi yıkamaktır. Bir çok çamaşır makinesi perde yıkama özelliği olsa da bu sadece kendimizi yormaktan başka işe yaramaz. Perdenin makineye sığması için kırış kırış sıkıştırmak, yıkama sonrası kirlerin tam çıkmaması, kurutma için uygun yer bulamamak ve son olarak da koca perdeyi ütülemek. Bir perdenin ütülenmesi ortalama 5-10 dk. arasında sürmektedir. Harcanan elektrik, 8-10 tane perde için geçirilen 1,5 saat. Sonuç; çoğu zaman hüsranla biten boşa geçen zaman. Oysaki bir telefonla uzman perde yıkama firması çağrılsa tüm bu zahmetlerden kurutmak mümkün.

Koltuk Temizliği

Halılar yıkandı, perdeler yıkandı ütülendi, koltuklar temizlenmese olur mu? Tabiki olmaz, bahar temizliğinin olmazsa olmazı koltuk temizliğidir. Peki koltuklar nasıl temizlenir?

Koltuk temizliği birçok ev hanımının yatığı gibi koltuğu ıslak bezle silmek maalesef kendimizi kandırmaktan başka bir şey değildir. Kotluk temizliğinde tek yapılması gereken koltuğu bol köpüklü su ile yıkamak, ardından su köpüklü suyu yüksek emiş gücüne sahip makineler le çekmektir. Ardından durulama işleminde de bir taraftan koltuk kumaşına su verirken aynı zamanda da verilen suyun koltuğun içine işlememesi için anında çekilmesidir. Profesyonel bir koltuk yıkama işlemi bu işlemlerden geçmektedir. Görüldüğü gibi  silme işlemi ile yıkama işlemi ok farklı işlemlerdir ve doğrusu yıkama işlemdir.

Güngören Gül halı yıkama fabrikası sizleri bu saydığımız 3 işlem için kurtarıcı görevini üstlenmekte ve bu işlemler bir telefon ile bize ulaşmanız andan itibaren elinizi dahi sürmeden temizlenmiş şekilde size teslim etmektedir.

Leave a Reply

Seo: Has Web
Tüm hakları Gül Halı Yıkama'ya aittir. İzinsiz kullanımında hukuki işlem başlatılır. Gulhaliyikama.com 2023